Półfinał Challenge Cup w liczbach

Podopieczni Piotra Makowskiego przegrali w pierwszym meczu półfinału Challenge Cup w czterech setach. Prócz premierowej odsłony, w której wyraźnie dominowali siatkarze Uralu Ufa, gra była bardzo wyrównana, co dobrze rokuje na rewanż. Tym bardziej, iż rozegramy go we własnej hali.

Pojedynek w Rosji trwał 104 minuty. Najdłuższy, zarówno pod względem wyniku, jak i czasu trwania, był czwarty set. Gospodarze zwyciężyli w nim 26:24, po 28 minutach gry. Statystyki tego spotkania w najważniejszym elemencie przemawiają za naszymi rywalami, którzy znacznie lepiej poradzili sobie w ataku, notując 53% skuteczności. Najbardziej obciążonym był Leandro Vissotto, który atakował aż 40 razy. Alexey Kazakov pochwalić się może natomiast najwyższą skutecznością. Wykorzystał bowiem 6 z 8 akcji. Po naszej stronie najlepiej wypadli środkowi. Zarówno Andrzej Wrona, jak i Wojciech Jurkiewicz uzyskali 75% skuteczności. Ten pierwszy atakował jednak częściej, bo 12 razy. Ciężar gry w tym elemencie wziął na siebie Dawid Konarski, który wykorzystał 16 z 34 piłek. Obie ekipy popełniły podobną ilość błędów własnych. Bydgoszczanie oddali przeciwnikom 10 punktów, a oni nam 11.

Rosjanie lepiej spisali się również w bloku, zdobywając 15 punktów. Aż sześciokrotnie ataki naszych siatkarzy powstrzymywał Andrey Ashchev. Podopieczni Piotra Makowskiego zanotowali natomiast 10 bloków, z czego cztery zapisał na swoim koncie Marcin Wika.

Przewagę osiągnęliśmy w przyjęciu. Zagrywki rywala przyjmowaliśmy na poziomie 63%, z czego 43% perfekcyjnie. Nasi rywale za cel obrali sobie Michała Dębca, który dogrywał piłki aż 49 razy! Nasz zespół zagrywał natomiast w stronę Alexeya Spiridonova, zatrudniając go w przyjęciu 36 razy. Ogólne przyjęcie drużyny wyniosło 54%, przy czym 28% perfekcyjnego. Lepiej wypadliśmy również w samej zagrywce, notując pięć asów serwisowych. Dwa zapisał na swoim koncie Dawid Konarski. Rosjanie punktowali tym elementem tylko raz, a uczynił to Spiridonov. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnej hali, bowiem mylili się w zagrywce aż 18 razy. Nasz zespół popełnił natomiast 11 błędów.