Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Promują siatkówkę w regionie

Siła siatkówki rośnie z każdym dniem. Na mecze reprezentacji Polski przychodzą tłumy, a kibice nadciągają z całego kraju, by móc zobaczyć swoich ulubieńców w akcji. O jak najlepszą promocję dbają także kluby, które nie próżnują w okresie między sezonami.

Siatkarze Delecty Bydgoszcz promują siatkówkę w regionie i zachęcają kibiców do odwiedzin w Hali Łuczniczka i głośnego dopingu. Tym razem – 21 czerwca – wybrali się do Skrwilna, małej miejscowości niedaleko Rypina.

Tradycyjnie jak w przypadku każdego drużynowego wyjazdu miejscem zbiórki był Chemik. Kilkanaście minut przed 7:00 pojawił się autokar, a z każdą kolejną minutą przybywali kolejni siatkarze. Do Skrwilna udaliśmy się wspólnie z Prezesem firmy Nitro-Chem – Tomaszem Ptaszyńskim oraz kilkoma pracownikami. Firma Nitro-Chem jest jedną z głównych sponsorów naszego klubu, a jej Prezes był jednym z organizatorów wyjazdu. Nie zabrakło także Prezesa naszego klubu – Piotra Sieńko, czy też Członka Rady Nadzorczej – Jerzego Winiarskiego i Prokurenta – Janusza Zacniewskiego. Obecna była także Katarzyna Pączkowska – Asystentka Zarządu, dla której Skrwilno to rodzinna miejscowość. Wśród siatkarzy, czyli najważniejszych osób w całym tym wydarzeniu nie zabrakło byłych, obecnych, jak i nowych graczy. Dla niektórych był to ostatni wyjazd z Delectą, a dla choćby Jana Nowakowskiego – pierwszy. Do Skrwilna pojechaliśmy w składzie: Wojciech Jurkiewicz, Piotr Lipiński, Marcin Waliński, Michał Dębiec, Tomasz Bonisławski, Łukasz Owczarz, Łukasz Wiese, Krzysztof Rejno, Piotr Sieńko oraz wspomniany Jan Nowakowski.

Już przed budynkiem Zespołu Szkół oczekiwali na nas uczniowie, by przywitać tradycyjnymi „piątkami” nasz zespół. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentu dla obchodzącego tego dnia urodziny Wojciecha Jurkiewicza. Gromkie sto lat odśpiewane przez wszystkich zebranych w hali zrobiło wrażenie na naszym kapitanie. Po krótkim przywitaniu do głosu doszły dzieci, które zadawały pytania naszym siatkarzom, a Ci chętnie na nie odpowiadali. Dowiedzieliśmy się m.in., iż największy numer buta w drużynie mają... Wojciech Jurkiewicz i Janek Nowakowski. Obaj noszą obuwie w rozmiarze 50!

Po części „oficjalnej” nasi gracze przeprowadzili trening z młodymi adeptami siatkówki oraz miłośnikami tej dyscypliny sportu z gminy Skrwilno. Prowadził go Piotr Lipiński, a wszyscy z zapałem uczestniczyli w zajęciach. Dzieci miały okazję potrenować ze swoimi ulubieńcami, którym na co dzień kibicują z trybun. Po treningu nadeszła pora na długo wyczekiwane starcie: Delecta kontra Skrwilno. Wynik meczu można było przewidzieć, jednak nie zabrakło dobrej zabawy i nietypowych zagrań, które nagradzane były gromki brawami zebranych. W koszulce Stephana Antigi wystapił Prezes Nitro-Chemu – Tomasz Ptaszyński, który również wziął aktywny udział w meczu.

Po wspólnym posiłku wróciliśmy do Bydgoszczy. Pozostaje nam podziękować za miłe przyjęcie i zachęcić do wspierania nas w nowym sezonie!

Poniżej galeria zdjęć
[GALERIA]

2013-07-04:5100 Napisane przez: Anna Falk
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarze użytkownikówLiczba komentarzy: 2
ja
dodano: 2013-07-14 11:58:35
Super!:)
ja
dodano: 2013-07-09 08:56:37
zdjęcie 104 - uśmiech Kipka powala:)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem