Raport z MŚ: za nami pierwsze mecze

Znamy już pierwsze wyniki mistrzowskiego turnieju. Najważniejszą informacją dla naszych kibiców jest wygrana Polaków nad Serbią. Z kolei do niespodzianki doszło w grupie D, bowiem punkty stracili Włosi.

W weekend swoje mecze rozegrały reprezentacje z grup A i D. Rywalizację w grupie A otwierał mecz na Stadionie Narodowym, w którym Polacy podejmowali Serbów. O tym spotkaniu wiele zostało już powiedziane, jednak dodajmy, iż najlepiej punktującym siatkarzem tego meczu był Michał Winiarski, który zapisał na swoim koncie 14 „oczek”.

Również pozostałe mecze w naszej grupie kończyły się w trzech setach. Argentyńczycy nie dali większych szans Wenezueli. Tylko w pierwszej partii gra była wyrównana. W kolejnych górowali podopieczni Julio Velasco. Liderem zespołu był Gonzales. W drugim meczu naszej grupy Australia ograła Kamerun, a mecz miał podobny przebieg do tego wcześniejszego. Wyrównaną grę mogliśmy oglądać tylko w premierowej odsłonie.

Kamerun - Australia 0:3
(22:25, 15:25, 18:25)

Wenezuela - Argentyna 0:3
(23:25, 17:25, 19:25)

***

W grupie D byliśmy świadkami niespodzianki. Już pierwszy mecz pokazał, że boisko weryfikuje wszystkie założenia. To Włosi byli faworytami spotkania, jednak Irańczycy tanio skóry nie sprzedali i pokonali rywali 3:1. Ciekawie było również w drugim meczu tej grupy, bowiem Amerykanie pokonali Belgów dopiero w tie-breaku. Aż 24 punkty zdobył dla swojej drużyny Sander. Z kolei zgodnie z planem potoczył się mecz Francuzów z Portoryko, którzy zainkasowali komplet punktów i nie pozwolili przeciwnikom na ugranie choćby jednego seta.

Włochy - Iran 1:3
(16:25, 25:23, 21:25, 22:25)

Belgia - USA 2:3
(21:25, 25:17, 16:25, 25:21, 11:15)

Portoryko - Francja 0:3
(23:25, 22:25, 24:26)