Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
BKS Visła Proline Bydgoszcz w czwartek rozpoczyna nowy sezon!

Po wielu miesiącach oczekiwań bydgoscy siatkarze wyjdą w najbliższy czwartek 30 września  na parkiet, rozpoczynając bój o ligowe punkty w Tauron 1. Lidze.

Już od pierwszego meczu będą duże emocje, gdyż w Bydgoszczy spotkają się zespoły, które stanęły na pierwszoligowym  podium w  poprzednim sezonie. Mecz pomiędzy BKS Visłą Proline Bydgoszcz i BBTS Bielsko Biała będzie pierwszym ważnym sprawdzianem formy dla obu zespołów, które cały czas podtrzymują aspiracje walki o awans do PlusLigi.

Okres pomiędzy sezonami był bardzo pracowity i owocny dla zarządu bydgoskiego klubu. Intensywna praca rozpoczęła się już w czerwcu od ogłoszenia nowej rozszerzonej  nazwy drużyny, która została rozszerzona o markę PROLINE.

Przed wakacjami trwało budowanie drużyny na sezon 2021/2022. Nowy skład w dużej mierze oparto o zawodników, którzy mocno przyczynili się do zdobycia brązowego medalu w poprzednim sezonie. Ważnym zadaniem było pozyskanie przyjmującego w miejsce doskonale spisującego się w fazie play-off Patryka Łaby, który otrzymał propozycję  gry z plusligowego Trefla Gdańsk. Tu udało się przekonać do powrotu do Bydgoszczy Igora Yudina, który po odejściu z Bydgoszczy w 2017 roku grał w Zenicie Kazań i we włoskich klubach. Drugim obiecującym transferem było przyjście do BKS Visły Damiana Wierzbickiego, który w poprzednich sezonach należał do czołówki najlepszych atakujących w Tauron 1. Lidze. Ważnym elementem całej układanki było także pozyskanie przekątnej rozgrywający-atakujący z Kluczborka. Tym sposobem nad Brdę trafili Łukasz Sternik i powrócił bydgoski wychowanek Łukasz Owczarz.  Dołączenie do składu czterech Mistrzów Polski Juniorów: Antoni Kwasigroch, Damian Radziwon, Emil Narkowicz i Filip Jędruszczak,  z bydgoskiego Chemika miało podwójne znaczenie. Po pierwsze szanse na rozwój dla młodych siatkarzy.Po drugie pokazywało konsekwencję w realizacji strategii działania klubu w oparciu o utalentowanych wychowanków z Bydgoszczy.

Zakontraktowanie czterech juniorów było także ukoronowaniem rozmów toczących się pomiędzy BKS Chemikiem Bydgoszcz Siatkówka Młodzieżowa, władzami AZS WSG i zarządu Łuczniczki Bydgoszcz SA. Pomiędzy tymi trzema podmiotami w lipcu podpisano list intencyjny na rzecz budowy drużyny trzecioligowej, z planem gry w przyszłości w drugiej lidze, która uzupełni pełną drabinkę szkoleniową siatkówki męskiej w Bydgoszczy.

Dla dobrej promocji siatkówki w regionie kujawsko-pomorskim nasz klub zorganizował amatorski turniej siatkówki plażowej w nowym pięknym ośrodku „Olender” w Wielkiej Nieszawce. Kolejną marketingową aktywnością w okresie pomiędzy sezonami była Bydgoska Wyspa Siatkówki, piknik sportowy zorganizowany na Wyspie Młyńskiej wspólnie z Urzędem Miasta i siatkarkami Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz.

Wrzesień także był bogaty wydarzenia związane z promocją siatkówki. Turniej Enea Volleyball Bydgoszcz Cup rozegrany w nowej innowacyjnej formule dał dużo materiału szkoleniowego dla sztabów trenerskich i siatkarzy oraz przyniósł pierwsze meczowe emocje kibicom w Bydgoszczy.  W trakcie prezentacji drużyny w kinie Pomorzanin mogliśmy zobaczyć drużynę i powspominać historię bydgoskiej męskiej siatkówki. Całość uzupełniła konferencja prasowa, na której klub przedstawił wspólnie z Wyższą Szkołą Gospodarki program E-BALANS, czyli działania w ramach kampanii społecznej na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom od nowych technologii.

Teraz przed nami intensywny sezon, który z radością rozpoczynamy już w czwartek, 30 września o godz. 20.30. Do zobaczenia w hali Immobile Łuczniczka. Niech na trybunach głośno zabrzmi  doping kibiców – raz… dwa… trzy… .

2021-09-28:715 Napisane przez: TK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem