Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
PESA BYDGOSZCZ NOWYM SPONSOREM KLUBU!

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Tauron 1. Ligi, w którym drużyna BKS Visła Proline Bydgoszcz chce zagrać o najwyższe cele mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków męskiej siatkówki w Bydgoszczy. Do grona sponsorów drużyny BKS Visła Bydgoszcz dołącza PESA S.A., w której produkowane są pojazdy szynowe nowej generacji, obecne w wielu polskich i europejskich miastach.


           Nowego sponsora zaprezentowano na specjalnej konferencji prasowej, w której uczestniczyli: Robert Tafiłowski - Wiceprezes Zarządu Pesa Bydgoszcz, Ryszard Czarnecki - Wiceprezes PZPS, Ryszard Ciężki - Prezes KPZPS oraz Wojciech Jurkiewicz – Prezes Łuczniczki Bydgoszcz.

Jak podkreślali uczestnicy klub i nowy sponsor mają wiele wspólnego. Obie organizacje wyrosły w Bydgoszczy i obie potrafiły w trakcie swojego działania znakomicie promować Bydgoszcz jako silne, przedsiębiorcze i szybko się rozwijające europejskie miasto.           

            PESA to lider wśród polskich producentów taboru szynowego, uznawany za gospodarczą wizytówkę Bydgoszczy i Polski w Europie. W ciągu 20 lat firma wyprodukowała i dostarczyła do kilkunastu krajów prawie 1500 pojazdów szynowych, a jej tramwaje jeżdżą w większości polskich miast i kilku  europejskich stolicach /Warszawa, Moskwa, Kijów, Sofia/. Po spektakularnych biznesowych sukcesach przyszedł trudniejszy okres i właśnie wtedy w bydgoską spółkę postanowił zainwestować Polski Fundusz Rozwoju, który jest dzisiaj właścicielem prawie 100% jej akcji. Dzięki wsparciu PFR i udanej restrukturyzacji PESA wróciła na ścieżkę dynamicznego rozwoju, realizuje nową strategię, inwestuje w nowe technologie, realizuje zamówienia i wygrywa kolejne przetargi. Jako lider jest silnym graczem na polskim i europejskim rynku.

            Bliźniaczo podobna jest historia męskiej drużyny siatkówki w Bydgoszczy, która niespełna 10 lat temu, była liczącą się drużyną w siatkarskiej ekstraklasie - czyli PlusLidze. Zespół, mający wówczas niezwykle zdolnych wychowanków oraz utytułowanych siatkarzy, reprezentował Bydgoszcz w europejskich rozgrywkach Volleyball Challenge Cup, gdzie dotarł aż do pó́łfinałów. Po okresie sukcesów klub zaczął mieć kłopoty, ale po przejęciu, w lipcu 2019 roku, większościowego pakietu akcji spółki Łuczniczka Bydgoszcz S.A. przez Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka trwa proces odbudowy bydgoskiej męskiej drużyny siatkarskiej  na mapie Polski.

- „Bardzo się cieszę, że PESA, silna marka i rynkowy lider dołącza do grona sponsorów naszej drużyny.  PESA pokazała, że powrót do biznesowej ekstraklasy jest możliwy i jestem przekonany, że z jej wsparciem i pomocą pozostałych sponsorów już wkrótce będziemy się mogli cieszyć z awansu naszej drużyny do siatkarskiej ekstraklasy.” - powiedział Prezes Wojciech Jurkiewicz

- „Używając sportowego języka możemy powiedzieć, że PESA zna smak sukcesu i porażki, wiemy ile wysiłku wymaga powrót do ekstraklasy. Chcemy w tej drodze wspierać bydgoskich siatkarzy, decyzję o sponsoringu podjęliśmy także dlatego, że PESA to zawsze Bydgoszcz, to nasze miasto i chcemy jako spółka dzielić się naszym sukcesem z mieszkańcami.” - dodał Robert Tafiłowski, wiceprezes PESA Bydgoszcz.

Przedstawiciele PESA podkreślali, że na decyzję o współpracy z klubem duży wpływ miały również przedstawione i zaakceptowane możliwości sportowej aktywizacji zarówno mieszkańców Bydgoszczy, jak i bezpośrednio pracowników spółki. Planowanych jest szereg inicjatyw z udziałem zawodników i trenerów BKS Visła Proline Bydgoszcz na rzecz aktywnego trybu życia i sportowego spędzania wolnego czasu.

 - „Warto zwrócić także uwagę, że PESA, jako spółka wyrosła z bydgoskich korzeni,  po raz pierwszy w swojej historii angażuje się tak znacząco w sponsoring drużyny sportowej. Wszyscy cieszymy się z faktu, że wybór padł na siatkówkę. Mamy nadzieję, że wspólna historia, a obecnie wspólne plany rozwoju połączą PESA oraz bydgoskich siatkarzy na wiele lat.” - podkreślił Ryszard Czarnecki, wiceprezes PZPS .

  - „To kolejna bardzo dobra wiadomość dla szerokiej rzeszy kibiców siatkówki w regionie. Duża bydgoska spółka, będąca lokomotywą gospodarczą regionu, angażuje się w sponsoring  drużyny, która jest lokomotywą dla męskiej siatkówki  w województwie kujawsko-pomorskim.” - podsumował Ryszard Ciężki, prezes K-PZPS.

 

Siatkówka w Polsce, jako bardzo popularna dyscyplina, jest doskonałym nośnikiem promocji i pozytywnych emocji. Atmosfera siatkarskich meczy przyciąga do hal całe rodziny i daje szansę na bardzo atrakcyjne wspólne spędzanie wolnego czasu. Wsparcie sponsorskie PESA dla drużyny siatkarzy to bardzo znaczący, następny krok w kierunku rozwoju męskiej siatkówki i osiągnięcia sportowego celu, czyli ponownego awansu bydgoskiego klubu do PlusLigi.

2021-08-19:726 Napisane przez: TK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem