Mecz, który dał nam awans w liczbach

Sobotnie spotkanie z MKS-em Banimexem Będzin potoczyło się niemal tak jak zakładaliśmy. Zapewniliśmy sobie awans do kolejnej rundy. Po wygraniu trzeciego seta trener Vital Hyenen mógł pozwolić sobie na zmiany w składzie.

To było nerwowe spotkanie. Bydgoszczanie wiedzieli, że do awansu potrzebne im są dwa sety. Z kolei siatkarze z Będzina nie mieli nic do stracenia. Ryzykowali, a to przynosiło oczekiwane rezultaty. Wydawało się, że rozstrzygną na swoją korzyść premierową odsłonę, ale gospodarze nie odpuszczali i zdołali odrobić kilkupunktową stratę, co nie zdarza się zbyt często. W drugiej partii goście doprowadzili pozytywny dla siebie wynik do końca seta, jednak w trzeciej to nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa i jednocześnie awansu do kolejnej rundy, która daje nam grę o miejsca 5-8.

Z ciekawszych statystyk, nasi siatkarze popełnili tylko cztery błędy własne w ataku, w premierowej partii i w ostatniej, nie myląc się ani razu. W ostatnim secie nie zepsuliśmy także żadnej zagrywki i nie oddaliśmy żadnego punktu po błędach w przyjęciu. Z kolei będzinianie w czwartej odsłonie zdobyli pięć „oczek” blokiem, a łącznie 9 w całym spotkaniu.