Popis gry środkowych - statystyki meczu z AZS

Za nami pierwszy mecz siatkarzy Transferu w Pucharze Polski. Rywalem bydgoszczan była ekipa AZSu Częstochowa. Goście, choć bardzo się starali, nie potrafili powstrzymać bardzo dobrze grających gospodarzy.

Popis gry środkowych – tak krótko można podsumować to, co wydarzyło się na boisku w środowym spotkaniu. Paweł Woicki umiejętnie prowadził grę, wykorzystując, gdy tylko była taka możliwość, swoich środkowych. Ci odpłacali mu się pewnymi atakami, dokładając także świetną postawę w bloku! Wystarczy spojrzeć na statystykę w tym elemencie. Częstochowianie zdobyli zaledwie jeden punkt blokiem, natomiast nasz zespół 15! Z czego aż 13 zdobyła dwójka: Dawid Gunia – Justin Duff.

To był bardzo dobry mecz naszego zespołu w ataku. W czwartym secie zbijaliśmy na poziomie 73% i był to także jedyny set, w którym nie punktowaliśmy zagrywką. Ekipie z Częstochowy nie pomógł Guillaume Samica, choć być wyraźnym liderem drużyny.