Raport z MŚ: Faworyci nie zawiedli

W środę do rywalizacji powróciły zespoły grupy B i C. Jedyną niespodzianką tego dnia było zwycięstwo Kanadyjczyków, którzy z Justinem Duffem w składzie pokonali Bułgarów. Już dzisiaj trzeci mecz na mistrzostwach świata rozegrają Polacy.

Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali Niemcy. Siatkarze prowadzeni przez trenera Vitala Heynena powetowali dotkliwą porażkę w meczu z Brazylią, pewnie pokonując wczoraj Kubańczyków. Tylko w drugiej partii, reprezentacja Kuby zdołała przekroczyć granicę dwudziestu punktów. Niemców do zwycięstwa poprowadził György Grozer, zdobywając 19 „oczek”.

Również drugie spotkanie tej grupy zakończyło się zwycięstwem faworytów. Finowie dopingowani przez swoich fanów kontynuują dobrą passę na mistrzostwach. Tym razem wyższość fińskiej reprezentacji musieli uznać Koreańczycy, przegrywając 0:3.

Niespodzianki nie było także w ostatnim meczu tego dnia. Aktualni mistrzowie świata w trzech setach rozprawili się z Tunezyjczykami. Szczególnie jednostronny przebieg miała druga partia, którą reprezentacja Brazylii wygrała aż 25:10. Liderem Brazylijczyków okazał się Lucarelli, zdobywając 12 punktów.

***

Od niespodzianki rozpoczęły się zmagania w grupie C. Kanadyjczycy przegrywali już 1:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka, a w nim bardzo pewnie pokonać faworyzowanych rywali. Całe spotkanie rozegrał środkowy Justin Duff, zdobywając dla swojej reprezentacji dziewięć punktów.

Kolejne trzy punkty do tabeli mistrzostw świata dopisała reprezentacja Chin. Meksykanie dobrze rozpoczęli spotkanie, wyrywając premierową partię 25:20. Kolejne trzy sety należały jednak do Chińczyków, którzy z sześcioma punktami zostali wiceliderami swojej grupy.

W trzecim meczu rozgrywanym w Ergo Arenie Rosjanie bez problemów pokonali reprezentację Egiptu, która walkę nawiązała tylko w pierwszym secie. Rosja nie dała jednak za wygraną, rozstrzygając na swoją korzyść końcówkę premierowej odsłony oraz triumfując w kolejnych dwóch partiach. Sborna z kompletem punktów jest liderem grupy.

Bułgaria – Kanada 2:3
(25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15)

Meksyk – Chiny 1:3
(25:20, 19:25, 20:25, 20:25)

Egipt – Rosja 0:3
(22:25, 15:25, 15:25)