Raport z MŚ: rywalizacja nabiera tempa

Za nami kolejny dzień rywalizacji na mistrzowskich parkietach. W poniedziałek swoje mecze rozgrywały grupy B i C. Ta pierwsza rywalizuje w katowickim Spodku, natomiast ta druga spotkania toczy w Ergo Arenie.

Swój udział w Mistrzostwach Świata od pewnej wygranej rozpoczęli Rosjanie, którzy w swoim pierwszym pojedynku w trzech setach pokonali Kanadyjczyków. W zespole Glenna Hoaga od pierwszej piłki na parkiecie zameldował się siatkarz Transferu – Justin Duff i rozegrał całe spotkanie. Niestety jego drużynie nie udało się urwać faworytom cennych punktów.

Bez szans w starciu z Bułgarami byli natomiast siatkarze z Meksyku. Przeciwnicy od początku pojedynku narzucili swój rytm i nie pozostawili graczom Sergio Hernandeza żadnych złudzeń, wygrywając  w trzech setach.

W ostatnim meczu tego dnia w grupie C, Chińczycy po zaciętym spotkaniu pokonali reprezentację Egiptu. Siatkarze z Azji prowadzili w tym meczu już 2:0, jednak trzeci set na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale. Obyło się jednak bez tie-breaka i po niezwykle zaciętej czwartej partii to reprezentacja Chin cieszyła się ze zwycięstwa.

***

Nie zawiedli faworyci grupy B. Brazylijczycy w trzech setach ograli zespół z Niemiec. Bardzo dobrze spisywała się trójka Wallace – Lucarelli – Lucas, która poprowadziła swoją drużynę do wygranej. Z kolei po stronie niemieckiej najlepiej wypadł Grozer, który zdobył 11 punktów. To nie wystarczyło jednak, by ugrać choćby jedną partię.

Niezwykle ciekawie było w drugim meczu tej grupy. Kubańczycy podejmowali Finów i na wyciągnięcie ręki mieli trzy punkty, bowiem prowadzili już 2:0. Na nieszczęście dla nich świetnie do gry wprowadził się Ojansivu i to głównie dzięki niemu Finowie doprowadzili do wyrównania, a następnie zwyciężyli w tie-breaku.

Dzień zakończyło spotkanie Tunezji z Koreą Południową. Wprawdzie mecz lepiej rozpoczęli Ci pierwsi, wygrywając na przewagi premierową odsłonę, jednak kolejny trzy na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Korei.

Brazylia - Niemcy 3:0
(25:21, 25:19, 25:17)