Reprezentacja: Misja wykonana. Jest awans na ME

Reprezentacja Polski osiągnęła pierwszy ważny cel na ten sezon – wywalczyła awans do Mistrzostw Europy, które rozgrywane będą w 2015 roku. Konieczność gry w kwalifikacjach była wynikiem słabego rezultatu uzyskanego na ostatnich mistrzostwach.

Turniej kwalifikacyjny rozgrywany był dwuetapowo. Wszystko rozpoczęło się już dwa tygodnie po zakończeniu PlusLigi, od zawodów we Wrocławiu. Wówczas bez problemów pokonaliśmy Macedonię, Łotwę i Słowenię, tracąc zaledwie seta.

Tydzień później, czyli w miniony weekend – 23-25.05 – podopiecznych Stephana Antigi czekała „powtórka z rozrywki”, tym razem jednak na wyjeździe. Podobnie jak wcześniej, naszymi przeciwnikami były zespoły: Słowenii, Łotwy i Macedonii. Ci pierwsi byli gospodarzami zawodów.

Turniej rozpoczęliśmy źle, bo mimo iż prowadziliśmy 2:0 w całym spotkaniu, nie potrafiliśmy postawić kropki nad i. Przegraliśmy ze Słoweńcami 2:3 i na wywalczenie awansu musieliśmy poczekać do kolejnego dnia. W sobotnim meczu niemiłej niespodzianki już nie było. W zmienionym składzie, z Grzegorzem Boćkiem, Pawłem Zagumnym i Marcinem Możdżonkiem w wyjściowej szóstce, pewnie pokonaliśmy Łotwę w trzech setach uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Europy. Ostatniego dnia potwierdziliśmy swoją wyższość nad rywalami, ogrywając również w trzech setach Macedonię.

Tym samym pierwszy tegoroczny cel zrealizowaliśmy z bilansem jednej przegranej i pięciu wygranych. Teraz przed biało-czerwonymi zmagania w Lidze Światowej. Pierwszym przeciwnikiem, z którym będziemy się mierzyć będzie reprezentacja Brazylii.

Słowenia - Polska 3:2
(20:25, 24:26, 27:25, 26:24, 15:11)

Polska - Łotwa 3:0
(25:22, 25:17, 25:18)

Polska - Macedonia 3:0
(25:19, 25:19, 25:21)

2014-05-26:1414 Napisane przez: Anna Falk