Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Sparing w Wilczynie

Po dniu przerwy siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz powrócili na parkiet, aby nadal szlifować formę przed nadchodzącym sezonem PlusLigi. Przed południem zawodnicy Piotra Makowskiego i Mariana Kardasa spotkali się na siłowni, a już wczesnym popołudniem wyruszyli do Wilczyna. Rozegrali tam mecz sparingowy z 2-ligowym zespołem LUKS Wilki Wilczyn.

Jak podkreśla trener Kardas atmosfera meczu kontrolnego była bardzo miła i przyjazna. Przyjazd bydgoskich siatkarzy zgromadził pełną halę kibiców (ok. 250 osób), którzy z aprobatą dopingowali obu drużyn.

W wyjściowym składzie zaprezentowali się: Jakub Jarosz, Nikodem Wolański, Jan Nowakowski, Grzegorz Kosok, Dawid Murek, Wojciech Ferens i Michał Żurek (libero). W trakcie gry szkoleniowcy dokonali kilku roszad w składzie. Po raz pierwszy na meczu sparingowym kibice zobaczyć mogli w grze Bartosza Krzyśka, który po kilku akcjach zastąpił na pozycji atakującego Jakuba Jarosza. Na przyjęciu, w miejsce Dawida Murka pojawił się Łukasz Wiese, a Tomasz Bonisławski, nasz libero mógł spróbować swoich sił jako przyjmujący, wchodząc na boisko za Wojciecha Ferensa oraz Łukasza Wiese. Podczas spotkania na parkiecie nie wystąpił Murilo Radke, któremu trenerzy dali odpocząć po ostatnim urazie.

Mimo prób przejęcia kontroli na boisku przez 2-ligowy zespół z Wilczyna, nasi siatkarze nie oddali władzy ogrywając gospodarzy 3:0, prowadząc przy tym znaczną ilością punktów. Rozgrywki miały charakter treningowy dla obu drużyn. Ponadto celem wizyty bydgoskiej drużyny było także promowanie siatkówki i zachęcenie kibiców do dopingowania zespołu podczas rozgrywek PlusLigi.

Był to czwarty z kolei sparing bydgoskich siatkarzy. Przed nimi jeszcze sporo pracy i treningów. Za niespełna 2 tygodnie zawodnicy rozegrają turniej w Rypinie.

2015-09-15:3220 Napisane przez: Justyna Matuszak
Dodaj komentarz
Imię:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem