Statystycznie o meczu z Resovią

Podopieczni Piotra Makowskiego bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w półfinale PlusLigi, bo od zwycięstwa 3:2. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrywali już w cały meczu 1:2, ale zdołali doprowadzić do wyrównania. O wszystkim decydował bardzo emocjonujący tie-break.

Pojedynek z Asseco Resovią Rzeszów trwał 148 minut. Najdłuższym był pierwszy set, który zakończył się po 36 minutach walki. Wielkie emocje obie ekipy zafundowały kibicom w tie-breaku. Od początku prym wiedli w nim gospodarze, jednak gdy na tablicy widniał wynik 14:9, rzeszowianie zaczęli odrabiać straty. Spotkanie efektownym atakiem ze środka zakończył jednak Andrzej Wrona (15:13).

Bardzo dobrze spisaliśmy się w bloku, punktując tym elementem 14 razy. Aż sześć „oczek” zapisał na swoim koncie Andrzej Wrona. Goście zanotowali dziewięć punktów blokiem, z czego trzykrotnie ataki naszych siatkarzy powstrzymywał Grzegorz Kosok. Lepiej wypadliśmy także w ataku. Zbijaliśmy na poziomie 54%. Najbardziej obciążonym był Dawid Konarski, który atakował 46 razy, uzyskując 57% skuteczności. Wśród ekipy przyjezdnej najczęściej zbijał Olieg Achrem (32 razy). Najwyższą skuteczność uzyskał Wojciech Grzyb, który wykorzystał cztery z pięciu rozegranych do niego akcji. Ogólna skuteczność całego zespołu wyniosła natomiast 52%. Zarówno nasza ekipa, jak i Asseco Resovia Rzeszów, popełniły po siedem błędów własnych.

Niemal identycznie obie drużyny wypadły w przyjęciu zagrywki. Bydgoszczanie przyjmowali na poziomie 56%, z czego 38% perfekcyjnie. Najczęściej piłki dogrywał Marcin Wika, bo 36 razy. Nasz zespół celował natomiast w Paula Lotmana, który został zatrudniony w przyjęciu 38 razy. Ogólne przyjęcie całego zespołu wyniosło 55%, natomiast 38% perfekcyjnego.

Bydgoszczanie popełnili 18 błędów w polu serwisowym. Najwięcej, bo 9 razy, mylił się Dawid Konarski. Zdobyliśmy natomiast tym elementem 2 punkty. Rzeszowianie oddali nam po błędach 17 „oczek”. Czterokrotnie w zagrywce mylił się Olieg Achrem. Goście popisali się również czterema asami serwisowymi.