Statystyki spotkania z Jastrzębskim Węglem

W sobotę siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz rozegrali mecz z Jastrzębskim Węglem. Szczególnie w dwóch pierwszych partiach byliśmy świadkami wyrównanej walki, jednak ostatecznie całe spotkanie zwyciężyli rywale.

Mecz w Jastrzębiu trwał 88 minut. Najdłuższa była druga partia, która zakończyła się po walce na przewagi – 28:26 i trwała 36 minut. Patrząc na statystyki naszego zespołu, nie wyglądało to najgorzej, jednak zabrakło lepszej skuteczności w ataku i postawy w bloku. W tym elemencie w ostatnich pojedynkach spisywaliśmy się dobrze, natomiast w starciu przeciwko jastrzębianom go zabrakło.

Cieszyć może powrót do wyjściowego składu Jakuba Jarosza, który rozegrał niemal cały mecz. Zdobył najwięcej, bo 11 punktów. Z kolei po stronie gospodarzy najlepiej wypadł van Lankvelt, który zapisał na swoim koncie 18 „oczek”. Najwyższą skuteczność uzyskał jednak Derocco (70%).