Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Tropem Mistrzów: Wygrany Memoriał

Reprezentacja Polski zdała ostatni egzamin przed wylotem na Puchar Świata. W poniedziałkowy późny wieczór biało-czerwoni ograli Francuzów w tie-breaku, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera.

Przed startem Memoriału Wagnera szkoleniowiec biało-czerwonych bardzo ostrożnie wypowiadał się na temat formy swoich podopiecznych. Ostrzegał, że to, co zaprezentują Polacy, to nie jest szczyt ich możliwości, a ten właściwy ma przyjść za niespełna dwa tygodnie, kiedy rozpoczniemy batalię w Pucharze Świata. Mimo to, wszyscy mówili także o tym, że chcemy wygrać Memoriał i tak też się stało.

Turniej otworzył mecz Francuzów z Irańczykami, który nie zachwycił. Po trzech setach ze zwycięstwa cieszyła się reprezentacja Francji. Tuż po tym pojedynku miało miejsce oficjalne otwarcie zawodów, a następnie na parkiecie zameldowały się drużyny Japonii i Polski. Prócz pierwszego seta, rywale nie stawili większego oporu naszym siatkarzom. Pewnie zwyciężyliśmy 3:0.

Dzień później niespodziewanie Japończycy pokonali Francuzów, którzy na to spotkanie wystawili drugi skład. Biało-czerwoni natomiast ponownie wybiegli na boisko w najsilniejszym ustawieniu, i odnieśli drugie zwycięstwo, tym razem nad Irańczykami.

Ostatni dzień przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. Niespodziewanie Irańczycy polegli w starciu z Japonią, z kolei Polacy choć źle rozpoczęli spotkanie z Francją, potrafili podnieść się i wygrać. Dzięki temu zostaliśmy zwycięzcami Memoriału Wagnera 2015!

Komplet wyników reprezentacji Polski

POLSKA – Japonia 3:0
(28:25, 25:15, 25:18)

POLSKA – Iran 3:1
(25:23, 18:25, 25:15, 25:20)

POLSKA – Francja 3:2
(25:27, 19:25, 26:24, 25:23, 15:13)

***

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Michał Kubiak (Polska),

Najlepszy atakujący: Dawid Konarski (Polska),

Najlepszy blokujący: Piotr Nowakowski (Polska),

Najlepszy przyjmujący: Yuki Ishikawa (Japonia).

Najlepszy zagrywający: Mateusz Bieniek (Polska),

Najlepszy rozgrywający: Yoann Jaumel (Francja).

Najlepszy libero: Paweł Zatorski (Polska).

2015-08-25:1391 Napisane przez: Anna Falk
Dodaj komentarz
Imię:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem