Tropem Mistrzów: trzecia wygrana Polaków

Za nami trzecie spotkanie biało-czerwonych na Pucharze Świata. Polacy dziś rano mierzyli się z reprezentacją Argentyny i odnieśli kolejne zwycięstwo. Były nerwy, na pewno też nie było łatwo, ale liczy się kolejna wygrana.

Podopieczni Stephana Antigi przystępowali do meczu z Argentyną jako faworyci, po dwóch wcześniejszych zwycięstwach, nad Tunezją i Rosją. Nie pozwolili sobie odebrać tytułu drużyny niepokonanej i podobnie jak wczoraj, tracąc tylko seta, zwyciężyli trzeci mecz.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy pojedynek, bo od pewnego zwycięstwa w premierowej odsłonie. Argentyńczycy nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i postraszyli naszych siatkarzy w drugim secie. Role zupełnie się odwróciły i to nasi rywale przejęli inicjatywę, pewnie wygrywając tę partię i doprowadzając do wyrównania w meczu 1:1.

Biało-czerwoni szybko jednak odwrócili wynik na swoją korzyść, wygrywając trzeciego seta do 21. To nie złamało naszych przeciwników. W czwartej partii byliśmy świadkami niezwykle wyrównanego boju, zakończonego walką na przewagi w samej końcówce. Ostatecznie to nasi siatkarze zwyciężyli 3:1, a najlepszym siatkarzem spotkania został Michał Kubiak.

Argentyna – Polska 1:3
(18:25, 25:19, 21:25, 25:27)