116 minut walki z akademikami

Podopieczni Vitala Heynena zainkasowali w sobotnim spotkaniu cenne trzy punkty. Zwycięstwo nad AZS-em Częstochowa przyćmiła jednak kontuzja podstawowego zawodnika. Andrew John Nally ambitnie walcząc o piłkę doznał urazu stawu skokowego.

Mecz z akademikami z Częstochowy nie należał do najłatwiejszych. Choć dobrze otworzyliśmy spotkanie, bo od pewnej wygranej w premierowej partii (25:15), później było już znacznie trudniej. Gdy w końcówce drugiej partii kontuzji doznał AJ Nally jasnym było, iż goście zrobią wszystko, by wykorzystać tę sytuację. Mimo iż w pozostałych dwóch partiach szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, w decydujących momentach górą byli nasi siatkarze. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał Konstantin Cupković, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.