144 minuty walki - mecz z Treflem w liczbach

Za nami pierwszy mecz rundy play-off. W sobotni wieczór mierzyliśmy się z Lotosem Treflem Gdańsk. Niewiele brakowało, by to spotkanie zakończyło się korzystnie dla naszych siatkarzy. Ostatecznie, mimo wyniki 3:1 dla Trefla, możemy mówić o minimalnym zwycięstwie.

To było bardzo długie i wyczerpujące spotkanie. Choć mecz trwał „tylko” cztery sety, obie drużyny spędziły na boisku aż 144 minuty. Najdłuższa była oczywiście trzecia partia, która zakończyła się dopiero po 45 minutach walki, wygrana przez gospodarzy 35:33. To nie pozwoliło nam jednak złamać rywali i spotkanie zakończyło się naszą przegraną.

Statystycznie odstawaliśmy od gdańszczan tylko, a może i aż, w elemencie zagrywki. Zupełnie nie wykorzystaliśmy atutu własnej hali, bowiem zepsuliśmy 18 serwisów, punktując tylko dwukrotnie tym elementem. Z kolei siatkarze Trefla pomylili się 16 razy, posyłając jednak na naszą stronę osiem asów.

Co ciekawe, obie drużyny najsłabiej – zarówno w przyjęciu zagrywki – jak i w ataku, wypadły w drugim secie. To gospodarze zbijali z większą skutecznością – 38%, przy 28% gości. Nie przełożyło się to jednak na końcowy sukces.