Ćwierćfinał Challenge Cup w liczbach

Siatkarze Delecty Bydgoszcz odnieśli wczoraj bardzo ważne zwycięstwo. Tydzień temu w Serbii przegrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Radnickim Kragujevac, jednak wczoraj najpierw odrobili straty wygrywając 3:0, a następnie na swoją korzyść rozstrzygnęli złoty set.

Wygrana w złotym secie pozwoliła nam na awans do półfinału Pucharu Challenge. Duża w tym zasługa naszej świetnej gry przede wszystkim blokiem. Zdobyliśmy tym elementem aż 16 punktów, z czego osiem zanotował Andrzej Wrona. Serbowie powstrzymywali ataki naszych siatkarzy siedmiokrotnie, z czego trzy razy ta sztuka powiodła się Radoviciowi.

Lepiej spisaliśmy się także w ataku, zbijając na poziomie 49%. Najczęściej (31 razy) atakował Dawid Konarski, natomiast najwyższą skuteczność uzyskał Andrzej Wrona, który wykorzystał 9 z 12 rozegranych do niego akcji. Przyjezdni zbijali natomiast ze skutecznością 45%. Najbardziej obciążonym był w tym elemencie Vladimir Cedic (34 ataki). Najlepiej wypadł Ivan Perovic, który zbijał jednak zaledwie 7 razy (57%). Obie drużyny oddały sobie po błędach siedem punktów.

Siatkarze z Kragujevca słabiej spisali się także w przyjęciu zagrywki, notując 34% przyjęcia pozytywnego i 19% perfekcyjnego. Celem naszych siatkarzy był Nemanja Stevanovic, który dogrywał piłkę aż 49 razy. Bydgoszczanie natomiast przyjmowali na poziomie 54%, z czego 26% perfekcyjnie. Co ciekawe, Serbowie serwowali w stronę Stephana Antigi, który przyjmował 22 razy.

Obie drużyny nie zrobiły sobie większej szkody zagrywką, choć gospodarze popełnili znacznie mniej błędów. Przy pięciu asach serwisowych, oddali rywalom siedem punktów po błędach. Po dwa asy zanotowali: Michał Masny i Marcin Wika. Serbowie popisali się natomiast czterema punktowymi zagrywkami, jednak mylili się w polu serwisowym aż 16 razy.