Postawić kropkę nad i!

Czas na kolejne spotkanie. Już dziś wieczorem podopieczni Piotra Makowskiego ponownie wybiegną na parkiet, tym razem jednak w ramach rozgrywek Pucharu Challenge. Będzie to rewanżowe starcie 1/8 finału.

Dokładnie tydzień temu w Niemczech rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy Delectą, a Moerser SC. Gospodarze rozpoczęli to starcie bardzo słabo. Już na początku pierwszego seta podopieczni Piotra Makowskiego wypracowali sobie bardzo wysoką przewagę, wygrywając ostatecznie do 14. Znacznie bardziej wyrównana była druga partia, choć słowo 'wyrównana' nie go końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Tym razem to miejscowi grali znacznie pewniej, osiągając nawet sześć punktów przewagi. Od drugiej przerwy technicznej nasi siatkarze zdecydowanie podkręcili jednak tempo i sukcesywnie odrabiali straty. W konsekwencji zwyciężyli tego seta, po walce na przewagi – 27:25. W trzeciej partii nasz zespół już tylko dopełnił dzieła i wrócił z Niemiec z pewnym zwycięstwem.

Z Moers wracaliśmy jednak przez Kędzierzyn-Koźle, gdzie rozgrywaliśmy spotkanie w ramach 16. kolejki PlusLigi. Choć nie byliśmy w tym meczu faworytem, po cichu liczyliśmy, iż uda się wywieźć z trudnego terenu rywala jakieś punkty. W starciu z liderem bydgoszczanie zagrali jednak bardzo dobrze, od początku do końca, maksymalnie skoncentrowani i zmobilizowani. Drużynę do trzysetowego zwycięstwa poprowadzili: Stephane Antiga i Dawid Konarski. Ten pierwszy uznany został MVP spotkania, rozgrywając niesamowite zawody. Dzięki wygranej za trzy punkty, nasi siatkarze objęli fotel lidera PlusLigi, na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej!

Do jutrzejszego starcia podejdziemy zatem w bardzo dobrych nastrojach. By awansować do kolejnej rundy potrzebne jest nam zwycięstwo w całym meczu, bądź w dodatkowym „złotym secie”, gdyby Niemcy zdołali wygrać spotkanie. Do naszego kraju siatkarze Moerser SC nie przylecieli jednak w najlepszych humorach. W weekend przegrali bowiem również mecz ligowy. Ich przeciwnikiem była drużyna TV Bühl, która zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli. Podopieczni Chang-Cheng Liu musieli uznać wyższość rywale po czterech setach gry.

Czy bydgoszczanom udało się postawić kropkę nad i, wywalczając awans do 1/4 finału, przekonamy się dziś wieczorem! Spotkajmy się na trybunach hali Łuczniczka i ponieśmy naszych siatkarzy do kolejnego zwycięstwa!