Konkurs: piłki rozdane!

Niedzielny wieczór miał przynieść wszystkim sympatykom naszej reprezentacji mnóstwo nerwów i stresu. Okazało się jednak, iż „czarną robotę” wykonali za nas Argentyńczycy, którzy wygrywając z Amerykanami, zapewnili awans do czołowej szóstki ekipie Stephana Antigi.

Po sobotnim meczu przeciwko reprezentacji Iranu wiedzieliśmy, iż by znaleźć się w czołowej szóstce Mistrzostw Świata, musimy wygrać z Francuzami co najmniej dwa sety. Nie zakładaliśmy bowiem, iż walczący o to samo miejsce Amerykanie, ulegną ekipie Argentyny. Niejednokrotnie przekonywaliśmy się już jednak, iż gra pod presją nie wpływa dobrze na zespół. Argentyńczycy zwyciężyli 3:2 i jeszcze przed pierwszą piłką meczu Polska – Francja, biało-czerwoni wiedzieli, iż mają miejsce w szóstce.

Nie znając tego wyniku większość z Was, biorąc udział w konkursie, w którym do wygrania były piłki z Urzędu Marszałkowskiego, typowała wygraną Polaków z czterech setach. Dotarło do nas jednak siedem poprawnych odpowiedzi, a mianowicie typ ze zwycięstwem Polaków w tie-breaku. O tym, kto otrzyma piłki decydowała szybkość, trafność typowania wyniku i stosunek małych punktów.