Lepsi we wszystkich elementach

W piątkowy wieczór siatkarze Transferu dali nam kolejne powody do radości. Pokonali w trzech setach zespół Cerrad Czarnych Radom, inkasując trzy punkty. Było to ósme i zarazem ostatnie zwycięstwo naszej drużyny w pierwszej rundzie. W czwartek rusza runda rewanżowa!

Podopieczni Vitala Heynena bardzo chcieli zakończyć pierwszą rundę fazy zasadniczej zwycięstwem. I tak też uczynili. Choć w pierwszych dwóch partiach nie było łatwo, bowiem o ostatecznym wyniku decydowały końcówki, w trzeciej nie daliśmy szans swoim przeciwnikom. Od początku seta narzuciliśmy im swój rytm gry, nie pozwalając na wiele. Ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:11, a całe spotkanie trwało 79 minut.

Z ciekawostek możemy dodać, iż w trzecim secie nie popełniliśmy żadnego błędu w ataku, a popisaliśmy się aż sześcioma blokami. Popełniliśmy również tylko sześć błędów w zagrywce: jeden Jakub Jarosz i pięć Konstantin Cupković. Zdobyliśmy jednak pięć punktów bezpośrednio po serwisie.