Tropem Mistrzów: piąte zwycięstwo Polaków

Po niezwykle wymagającym meczu z Iranem na biało-czerwonych czekał kolejny rywal. Polacy do spotkania z Wenezuelą przystąpili w odmienionym składzie, przegrywając premierową partię. Kolejne trzy sety zakończyły się jednak zwycięstwem naszej reprezentacji, która nadal nie zaznała smaku porażki na tym turnieju.

Przed meczem z Wenezuelą trener Antiga zdecydował się na zmiany w podstawowym składzie. Na boisku pojawił się m.in. Dawid Konarski, Karol Kłos czy Piotr Gacek, którzy nie dostali zbyt wielu szans w poprzednich spotkaniach Pucharu Świata. Chociaż biało-czerwoni dobrze rozpoczęli pojedynek przeciwko Wenezueli, rywale wykorzystali błędy naszej reprezentacji, wygrywając premierową partię 27:25.

W drugim secie biało-czerwoni wyciągnęli wnioski z poprzedniej partii, nie pozwalając rywalom na triumf w końcówce. Spora była w tym zasługa Marcina Możdżonka, który w decydującej fazie seta popisał się punktowymi blokami. Trzecia odsłona spotkania przebiegła już pod dyktando Polaków, którzy wygrali 25:16. W czwartej partii toczyła się wyrównana gra, z której po nerwowej końcówce, zwycięsko wyszli podopieczni Antigi.

Biało-czerwoni podtrzymali zwycięską passę i z kompletem zwycięstw są wiceliderami tabeli, ustępując miejsca tylko USA. Kolejny mecz Polacy zagrają w środę, a ich rywalem będą Kanadyjczycy.

MVP: Konarski

POLSKA - Wenezuela 3:1
(25:27, 25:23, 25:16, 25:23)

Składy zespołów:
POLSKA: Konarski (22), Możdżonek (14), Buszek (14), Mika (6), Kłos (5), Łomacz (1), Gacek (libero) oraz Kubiak (4), Bieniek (3), Szalpuk (3), Kurek (1), Drzyzga,
Wenezuela: Pinerua (14), Rivas (13), F. Gonzalez (9),  E. Gonzalez (8), Malean (6), Quijada (3), Mata (libero) oraz Marquez (5), Rodriguez (1), Carrasco, Marquina (libero).

2015-09-11:1372 Napisane przez: Aleksandra Kabat