WYGRANA I AWANS DO 4. RUNDY PUCHARU POLSKI

MVP meczu Jan Galabov.

W środę zostały rozegrane mecze 3. rundy Pucharu Polski 2021, w której rywalizują drużyny TAURON 1. Ligi. Do kolejnego etapu turnieju awansowały BKS Visła Bydgoszczi BBTS Bielsko-Biała.

W związku z panującą pandemią koronawirusa część meczów w rundzie wstępnej Pucharu Polski oraz odpowiednio pierwszej i drugiej nie odbyła się, a uczestniczące w rozgrywkach drużyny awansowały bezpośrednio do kolejnych etapów.

W środę zostały rozegrane dwa mecze 3. rundy, w której uczestniczyły już tylko pierwszoligowe zespoły. W pierwszym meczu dnia po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze Olimpii Sulęcin i BKS Visły Bydgoszcz. Bydgoszczanie nie dali wielu szans gospodarzom na nawiązanie równorzędnej walki. Zwyciężyli w trzech setach pewnie do 12, 15 i 16. MVP spotkania został wybrany Jan Galabov.

W drugim spotkaniu BBTS Bielsko-Biała zmierzył się z LUK Politechniką Lublin. Drużyny rozegrały dość wyrównane cztery sety. Lublinianie tylko w drugiej partii zdołali przechylić szalę na swoją stronę. W pozostałych musieli uznać wyższość bielszczan. MVP został wybrany Oleg Krikun.

Tym samym do 4. rundy Pucharu Polski 2021 awansowała BKS Visła Bydgoszcz oraz BBTS Bielsko-Biała. Wspomniane ekipy w kolejnym etapie rywalizacji zmierzą się już z drużynami PlusLigi. Wstępnie te pojedynki zaplanowane są na 27 stycznia 2021 roku.

Ponadto, bydgoszczanie i bielszczanie powalczą dodatkowo o Puchar TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Zgodnie z regulaminem zespoły rozegrają dwa mecze - odpowiednio 10 i 17 grudnia 2020 roku. Zwycięzca Pucharu TAURON 1. Ligi sezonu 2020/2021 zostanie drużyna, która w rundzie 4 - finałowej wygra większą liczbę meczów. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/21 po raz drugi zostanie wyłoniony zwycięstwa Pucharu Polski TAURON 1. Ligi. Przed rokiem pierwszy, historyczy Puchar KRISPOL 1. Ligi wywalczył BBTS Bielsko-Biała, ktory dwukrotnie pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki.

2020-11-19:595 Napisane przez: TK