Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
"Widoczni - bezpieczni w Bydgoszczy"

Projekt „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy” ma na celu przede wszystkim zmianę mentalności ludzi i ich nastawienia do kwestii noszenia odblasków. Zadaniem projektu jest wypromowanie nawyku noszenia odblasków nie tylko wśród dzieci, ale również wśród młodzieży i dorosłych.

Miasto Bydgoszcz otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań: „Razem bezpieczniej” na realizację projektu pn.: „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy”. Wysokość dofinansowania Projektu wynosi 100 000,00 zł.

O projekcie:

Prowadzone w ramach projektu programy, skierowane do różnych grup wiekowych, mają na celu zmianę mentalności społeczeństwa oraz uświadomienie uczestnikom Projektu, iż stosowanie odblasków przyczynią się zarówno do podniesienia bezpieczeństwa osób je noszących, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dla lepszego uzmysłowienia uczestnikom Projektu konieczności noszenia elementów odblaskowych wszystkim uczestnikom Projektu zostanie zaprezentowana, finansowana w ramach Projektu tzw. „Magiczna tuba”, której pomysłodawcą jest lider grupy „Sławek & Przyjaciele”.

„Magiczna tuba” obrazuje jak naprawę wyglądają osoby poruszające się po drodze z elementem odblaskowym i bez takiego elementu. Projekt zakłada, iż wszyscy jego uczestnicy zostaną wyposażeni w gadżety odblaskowe, finansowane w ramach Projektu. Natomiast prezentowana podczas szkoleń „Magiczna tuba” zostanie pozostawiona w placówkach edukacyjnych (szkołach, przedszkolach) zlokalizowanych na terenie Miasta Bydgoszczy, w celu dalszego propagowania przez grono pedagogiczne akcji noszenia odblasków.

Dzięki zaangażowaniu w realizację Projektu dużej ilości partnerów (zarówno tych z sektora publicznego, jak i prywatnego), którzy podejmując współpracę przy Projekcie mają ten sam cel – budowanie świadomości lokalnej społeczności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uda się dotrzeć do szerokiego grona jego odbiorców, między innymi: przedszkoli, szkół, kandydatów na kierowców, kibiców sportowych, seniorów, uczestników imprez masowych.

Partnerzy Projektu:

1) Urząd Miasta Bydgoszczy,

2) Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy,

3) Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy,

4) Straż Miejska w Bydgoszczy,

5) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy,

6) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy,

7) Nieformalna grupa „Sławek & Przyjaciele”,

8) Fundacja Maltańska Służba Medyczna,

9) Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Wydział Lekarski,

10) Leśny Park Kultury i Wypoczynku Sp. z o.o. w Bydgoszczy,

11) Miejskie Zakłady Komunikacyjne Sp. z o.o. w Bydgoszczy,

12) Euroznak S.C. T. Byczek, M. Kończewski, P. Prętki,

13) Erplast Sp. z o.o.,

14) P.H.U. Kapral-Car Marcin Kasprzak,

15) Galeria Pomorska w Bydgoszczy,

16) TVP Bydgoszcz,

17) Gazeta Wyborcza,

18) Radio Eska,

19) Klub Sportowy Transfer Bydgoszcz,

20) Klub Sportowy „BASKET 25”,

21) Klub Sportowy KS Pałac Bydgoszcz.

Pomoc przy realizacji Projektu zaoferowali także: Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża - Grupa Ratownictwa, Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy oraz Klub Sportowy „Gwiazda”. Projekt będzie realizowany na terenie Miasta Bydgoszczy do końca 2015 roku.

Autorem aplikacji i jednocześnie podmiotem odpowiedzialnym za realizację Projektu jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

2015-04-23:3321 Napisane przez: www.bydgoszcz.pl, informacja prasowa
Dodaj komentarz
Imię:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem