Zdobywamy Puchar Burmistrza Sulęcina!

Bydgoscy siatkarze przystąpili dziś do ostatniego spotkania rozgrywanego w ramach Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina. Wygrywając wszystkie swoje spotkania kolejno 2:1, 2:1, 3:0 zapewnili sobie pierwsze miejsce w rywalizacji.

Pierwszy set meczu przeciwko KRISPOLOWI przebiegał dość wyrównanie, a kąśliwa ofensywa podopiecznych Mariana Kardasa przeradzała się w skuteczne akcje. Każda z ekip starała się wypracować bezpieczną przewagę, jednak dopiero w końcówce seta kropkę na „i” postawili bydgoszczanie zwyciężając 25:23.

Druga partia to od początku dominacja bydgoszczan w każdym możliwym elemencie gry. Świetnie w polu serwisowym spisywał się Patryk Łaba, a skuteczna gra w defensywie pozwalała na wyprowadzenie efektywnej kontry, co z kolei przełożyło się na wyraźne zwycięstwo w secie 25:15.

Podobnie przebiegał trzeci set, którego również znacznie lepiej zainaugurowali bydgoszczanie (4:0 i 6:2) i systematycznie powiększali prowadzenie (13:6). Nasi rywale nie potrafili znaleźć sposobu na przerwanie naszej znakomitej passy. Choć z naszej dziesięciopunktowej przewagi rywalom udało się odrobić kilka punktów to zdecydowanie na fali wznoszącej byli podopieczni Marcina Ogonowskiego, wygrywając seta 25:16 i 3:0 w całym spotkaniu.

BKS Visła Bydgoszcz – KRISPOL Września 3:0 (25:23, 25:15, 25:16)

BKS Visła Bydgoszcz: Marcyniak (11), Galabov (15), Kowalski (7), Strzeżek (3), Masny (1), Łaba (11), Bonisławski (L) oraz Kosiba (4), Karpinskyj (2);

KRISPOL Września: Herbich (1), Roque de Oliveria (4), Narowski (5), Brzóstowicz (3) Leracz (4), Pizuński (3), Drzierżyński (L) oraz Koliński, Rakowski (3), Krawiecki, Linda (6), Ligocki (L)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA SULĘCINA

1. BKS Visła Bydgoszcz
2. Gwardia Wrocław
3. STS Olimpia Sulęcin
4. KRISPOL Września

Kolejne wyzwania przed nami. Poza sparingiem z Treflem Gdańsk (09.09., godz. 18:00) przed bydgoszczanami weekendowy turniej w którym zmierzą się ekipy STS Olimpia Sulęcin, KRISPOL Września oraz Netzhoppers.

2020-09-06:700 Napisane przez: Monika Lisewska