277 minut gry - dwumecz z Resovią w liczbach

Za nami emocjonujące półfinały. Dwumecz w Rzeszowie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, którzy dwukrotnie wygrywali 3:1. Bydgoszczanie tanio jednak skóry nie sprzedali i ambitnie walczyli o zwycięstwo. Zabrakło szczęścia.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW – DELECTA BYDGOSZCZ
24.03.2013, godzina 14:30

Niedzielny pojedynek trwał 119 minut, przy czym najdłuższy był czwarty set, w którym nasz zespół uległ siatkarzom Resovii po 34 minutach gry. Rzeszowianie przewagę osiągnęli w bloku, notując tym elementem 10 punktów. Aż czwórka zawodników zdobyła po dwa „oczka”. Nasz zespół powstrzymał tylko cztery ataki rywali. Dwukrotnie ta sztuka powiodła się Wojciechowi Jurkiewiczowi.

Minimalnie lepiej wypadaliśmy w ataku, zbijając na poziomie 50%. Najczęściej czynił to Dawid Konarski, bo 41 razy. Najwyższą skutecznością pochwalić może się natomiast Andrzej Wrona, który wykorzystał cztery z sześciu rozegranych do niego akcji. Rzeszowianie atakowali ze skutecznością 47%. Najbardziej obciążonym był Jochen Schops, który zbijał 38 razy. Najlepiej poradził sobie natomiast Piotr Nowakowski, który zdobyciem punktu zakończył 7 z 11 akcji. Obie ekipy popełniły podobną ilość błędów własnych. Nasi siatkarze oddali rywalom dziewięć punktów, oni nam osiem.

Nie był to najlepszy mecz pod względem przyjęcia zagrywki. Bydgoszczanie zanotowali 52% przyjęcia pozytywnego i 20% perfekcyjnego. Gospodarze celowali w Michała Dębca, który dogrywał piłkę 40 razy, myląc się przy tym sześciokrotnie. Nasi siatkarze zagrywali natomiast w stronę Paula Lotmana, który został zatrudniony w przyjęciu 39 razy. Ogólne przyjęcie zespołu wyniosło 48%, przy czym 15% perfekcyjnego. Rzeszowianie zdobyli jednak osiem punktów bezpośrednio z zagrywki, po dwa: Piotr Nowakowski i Lukas Tichacek. Podopieczni Piotra Makowskiego zaskoczyli swoich rywali serwisem cztery razy. Po dwa „oczka” zapisali na swoim koncie: Michał Masny i Wojciech Jurkiewicz. Popełniliśmy przy tym 10 błędów, natomiast rzeszowianie 13.

25.03.2013, godzina 18:00

Drugie spotkanie było znacznie bardziej zacięte. Trwało aż 158 minut, choć trzeba wziąć pod uwagę, iż w pierwszym secie miała miejsce prawie 20-minutowa przerwa z uwagi na awarię oświetlenia. Trzecia i czwarta partia przysporzyła jednak kibicom wielu emocji. Obie zakończyły się walką na przewagi, w których tryumfowali siatkarze Asseco Resovii.

Statystyki spotkania również przemawiają za gospodarzami. Ponownie przewagę osiągnęli w bloku, notując tym elementem 14 punktów, z czego sześć Grzegorz Kosok. Nasi siatkarze natomiast zdobyli blokiem siedem „oczek”, a wyróżnił się Wojciech Jurkiewicz, który trzykrotnie powstrzymywał ataki przeciwników. Znacznie lepiej rzeszowianie wypadli w ataku, zbijając na poziomie 45%. Ponownie najczęściej czynił to Jochen Schops, bo 44 razy. Nasi siatkarze mieli natomiast spore problemy, by kończyć swoje akcje. Zanotowali tylko 35% skuteczności. Ciężar gry wziął na siebie Dawid Konarski, który zbijał 53 razy. Najlepiej wypadł jednak Andrzej Wrona, który zanotował 40% skuteczności. Nie pomogła bardzo mała ilość błędów własnych w tym elemencie, bo zaledwie trzy! Rzeszowianie popełnili ich 14.

W przyjęciu zagrywki również lepiej spisali się miejscowi, notując 54% przyjęcia pozytywnego, przy czym 32% perfekcyjnego. Nasi siatkarze kierowali zagrywki w stronę Paula Lotmana, który dogrywał piłki 47 razy, jednak pomylił się tylko dwa razy. Wśród naszych przyjmujących ponownie najwięcej pracy miał Michał Dębiec, który dogrywał piłkę aż 51 razy. Ogólne przyjęcie drużyny wyniosło 51%, przy czym zaledwie 16% perfekcyjnego. W porównaniu z pierwszym meczem, popełniliśmy więcej błędów w polu zagrywki, bo 15. Zanotowaliśmy przy tym pięć asów serwisowych, z czego trzy Dawid Konarski. Podopieczni Andrzeja Kowala popełnili 16 błędów w polu zagrywki, popisując się sześcioma asami.