Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ ZACZYNA PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU

Dziś o godz. 11.15 bydgoscy siatkarze odbyli pierwszy trening w ramach przygotowań do nowego sezonu Tauron I Ligi. Zawodnicy pojawili się w hali Immobile Łuczniczka niemal w komplecie. Do Bydgoszczy nie dotarł tylko Jan Galabov, który  przygotowuje się do Mistrzostw Europy z reprezentacją Czech.

 

Nowa nazwa BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Współpraca z Bydgoską Hurtownią Narzędzi Visła oraz Grupą Profix układa się bardzo dobrze już od dwóch lat, a nowa umowa sponsorska podpisana w czerwcu obejmuje kolejne dwa sezony.  Dzięki zwiększonemu zaangażowaniu firmy Profix Sp. z o.o. w sponsorowanie bydgoskich siatkarzy zmienia się także nazwa naszej drużyny, która została rozszerzona o PROLINE. Marka PROLINE to bardzo bogaty asortyment narzędzi dla wielu grup zawodowych. Obecnie PROLINE należy do ścisłej czołówki najczęściej wybieranych marek narzędziowych w Polsce i szybko zdobywa kolejne rynki w Europie.

 

Zmieniony skład drużyny.

Przy budowie drużyny przykładaliśmy wielką wagę, aby byli to zawodnicy, którzy prezentują odpowiedni poziom sportowy w walce o najwyższe cele w Tauron I Lidze. Ważnym celem było również, aby zespół miał prawdziwie bydgoski charakter. Dlatego niezwykle ważne dla nas, w długoterminowej strategii rozwoju męskiej siatkówki w Bydgoszczy, było dołączenie do naszego składu aż czterech bardzo zdolnych młodych zawodników, którzy w barwach Chemika Bydgoszcz w maju zdobyli złoty medal w rywalizacji juniorów w Polsce.

W dużej mierze udało się zachować trzon drużyny, która w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal pierwszoligowych rozgrywek, ale nastąpiły korekty w składzie naszego zespołu. Dalej barwy BKS Visły Proline Bydgoszcz bronić będą: Michal Masny, Mariusz Marcyniak, Mateusz Kowalski, Wojciech Kaźmierczak, Tomasz Bonisławski, Kamil Gutkowski i Jan Galabov. Do Bydgoszczy wrócili Igor Yudin i Łukasz Owczarz, którzy już wcześniej w PlusLidze mieli okazję zaprezentować się bydgoskim kibicom. Do  naszego zespołu dołączyli także zawodnicy bardzo dobrze spisujący się w poprzednim sezonie w Tauron I Lidze, czyli Damian Wierzbicki i Łukasz Sternik oraz młodzi siatkarze, którzy wygrali Mistrzostwo Polski Juniorów 2021 czyli Antoni Kwasigroch, Filip Jędruszczak, Damian Radziwon i Emil Narkowicz. Sztab trenerski pozostaje bez zmian. Drużynę poprowadzi jako pierwszy trener Marcin Ogonowski. Drugim trenerem będzie Adrian Pasierb, a za przygotowanie fizyczne będzie nadal odpowiadać Tomasz Stasiak.

 

Ambitne cele sportowe.

W nadchodzącym sezonie planujemy nadal walkę o najwyższe cele sportowe Tauron I Ligi. Drużyna została zbudowana z celem awansu do PlusLigi i mamy nadzieję, że waleczność, umiejętności sportowe prezentowane indywidualnie przez zawodników oraz wypracowany w okresie przygotowawczym team spirit pozwoli na realizację ambitnych założeń. Zapowiada się bardzo interesujący sezon, gdyż inne zespoły zbudowały także ciekawe składy. Dodatkową motywacją są też nowe przepisy ligowe, wg których pierwsza drużyna Tauron I Ligi zdobędzie automatyczny awans do siatkarskiej ekstraklasy, a drugi zespół rozegra mecze barażowe z ostatnią drużyną PlusLigi.

 

Intensywne przygotowania.

W sierpniu drużyna BKS Visła Proline Bydgoszcz będzie przygotowywać się do sezonu we własnej hali Immobile  Łuczniczka. Od końca sierpnia rozpoczną się gry kontrolne wg następującego planu:

28-29 sierpnia - turniej  we Wrześni

Krispol Września, BKS Visła Proline Bydgoszcz, Olimpia Sulęcin, Mickiewicz Kluczbork

 

4-5 września turniej w Tomaszowie Mazowieckim

Lechia Tomaszów Mazowiecki, BKS Visła Proline Bydgoszcz, KPS Siedlce, Polski Cukier Avia Świdnik

 

11-12 września turniej w Bydgoszczy

BKS Visła Proline Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Netzhoppers KW, Krispol Września, Gwardia Wrocław

Inauguracja rozgrywek Tauron I Ligi sezon 2021/2022 odbędzie się 22 września.

 

Skład drużyny BKS Visła Proline Bydgoszcz na sezon 2021/2022, wg pozycji:

rozgrywający:      Michal Masny, Łukasz Sternik

atakujący:            Damian Wierzbicki, Łukasz Owczarz

przyjmujący:        Jan Galabov, Kamil Gutkowski, Igor Yudin, Antoni Kwasigroch

środkowi:             Mariusz Marcyniak, Mateusz Kowalski, Wojciech Kaźmierczak, Damian Radziwon, Emil Narkowicz

libero:                   Tomasz Bonisławski, Filip Jędruszczak

2021-08-02:1020 Napisane przez: TK
Dodaj komentarz
Imię:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem