LŚ: Amerykanie najlepsi!

Co prawda reprezentacji Polski zabrakło w finałowym turnieju Ligi Światowej, jednak emocji w związku z walką o tryumf w tej imprezie nie brakowało. Najlepsi okazali się Amerykanie, którzy w finale pokonali Brazylijczyków.

Amerykanie rozegrali turniej pod hasłem: „nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz”. W swoim pierwszym spotkaniu w finałach ulegli bowiem gospodarzom – Włochom – w trzech setach. W drugim meczu pokonali jednak Australię, z którą poradzili sobie także Włosi i jasnym było, kto zagra w półfinale.

W drugiej grupie wszystko zaczęło się od pięciosetowego pojedynku Iranu z Rosją i jak się później okazało był to jedyny tie-break podczas turnieju finałowego. Wygrana nad Iranem i porażka z Brazylią stawiała jednak obrońców tytułu w bardzo trudnej sytuacji. Wszystko zależało od meczu Brazylia-Iran. A w nim, dla jednych spodziewanie, dla innych niespodziewanie, wygrali Irańczycy. Tym samym reprezentacja Rosji pożegnała się z turniejem.

Półfinały miały swoją oddzielną historię i nie przyniosły wielu emocji, bowiem zarówno spotkanie USA z Iranem, jak i Włochów z Brazylijczykami zakończyło się w trzech setach. Z awansu do finału cieszyli się Amerykanie i Brazylijczycy. Z kolei gospodarze po raz drugi z rzędu walczyć mieli o brąz Ligi Światowej.

Brąz ten wywalczyli po trzech setach rywalizacji z ekipą Iranu. Cztery partie trwał natomiast wielki finał World League. Już premierowa odsłona przyniosła wiele emocji, bowiem reprezentacja USA zwyciężyła ją 31:29! Wprawdzie kolejną wygrali Brazylijczycy, jednak był to jedyny set, który rywale oddali ekipie Bernardo Rezende. Dwie partie później Amerykanie cieszyli się z wygranej 3:1 i tym samym zwycięstwa w Lidze Światowej 2014! Brazylijczycy natomiast drugi rok z rzędu musieli pogodzić się z drugim miejscem.