Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Piotr Makowski: "Zbyt dużo błędów"

W środowe popołudnie siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz podejmowali na własnym parkiecie ekipę Lotosu Trefla Gdańsk. Niestety, choć nasi zawodnicy dzielnie walczyli, w końcówkach setów lepsi okazywali się goście, wygrywając całe spotkanie 3:0.

Nie udało nam się wygrać ani jednego seta, co za tym idzie, nie zdobywamy cennych punktów, aby odrobić straty do 8. miejsca w tabeli. - „Lotos ma 3 punkty, my jesteśmy bez punktu. Wszyscy jesteśmy w miarę zdrowi, więc liczyliśmy tutaj na zdobycz punktową.” - komentował po meczu trener bydgoskiego zespołu, Piotr Makowski

Czego zatem zabrakło, aby tę zdobycz, chociaż jednopunktową, zyskać? - „Po prostu na dzień dzisiejszy zespół z Gdańska jest lepszym zespołem. Jest wicemistrzem Polski, reprezentuje nas w Lidze Mistrzów. Z naszej strony myślę, że zwłaszcza w trzecim secie zepsute zagrywki, które nie były ani trudne, ani dobre. Zepsuliśmy dwa floty w końcówce, być może to. Szukaliśmy gdzieś piłki do linii, wpadła w aut. Generalnie w tym secie zepsuliśmy 7 zagrywek i popełniliśmy w sumie 11 błędów. To dużo.” - przyznaje trener.

Pierwszy set zapowiadał się obiecująco. Nasi zawodnicy popełnili mniej błędów. - „W pierwszym secie mieliśmy trzy błędy własne i dwóch piłek nie przyjęliśmy. W sumie pięć, to jest dosyć mała liczba błędów jak na set.” - powiedział trener Makowski. Zawodnicy z Bydgoszczy pokazali się w tym spotkaniu z dobrej strony, walczyli o każdą piłkę i odrabiali straty do przeciwnika. Niestety w końcówkach setów lepsi okazywali się zawodnicy przyjezdni. - „Podbijali nas, my też podbijaliśmy, ale oni nas troszeczkę więcej. My praktycznie od grudnia jesteśmy w tym składzie, kiedy dołączyli do nas zawodnicy po chorobach, a Trefl jednak jest zespołem który gra praktycznie drugi sezon w niezmienionym składzie.” - kończy szkoleniowiec.

*rozmawiała Natalia Maćkowiak

2016-02-26:2130 Napisane przez: Natalia Maćkowiak
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarze użytkownikówLiczba komentarzy: 2
Margo
dodano: 2016-02-27 13:30:00
No to kogo wina, że co roku inny skład? Nazwa drużyny również!
kibic
dodano: 2016-02-26 19:34:01
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ JAKI TRENER TAKI ZESPÓŁ. JEDNYM SŁOWEM ŻENADA !!!!!!!!!!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem