Siatkarze Transferu jadą do Będzina

Po przegranym ćwierćfinale z Lotosem Treflem Gdańsk wielu postawiło już kreskę na sezonie 2014/2015, przekreślając jednocześnie to, czym cieszyliśmy się do tej pory i jak wielkich emocji dostarczali nam siatkarze Transferu w niemal każdym spotkaniu. My tego sezonu jednak nie poddajemy!

Wciąż jest o co grać! Mimo iż we wtorek pożegnaliśmy się z szansami na czwórkę i walkę o medale w PlusLidze, nie zamierzamy spisywać tych rozgrywek na straty. Nadal pozostaje wiele do ugrania. Bo przecież czy nie lepiej być piątą drużyną PlusLigi w sezonie 2014/2015, niż dwunastą? Czy wygrana tej drugiej części play-offu nie pozwoli mimo wszystko zakończyć te rozgrywki pozytywnie? Nikt nie zamierza przekreślać tego, co udało się osiągnąć przez 26 kolejek rundy zasadniczej i poddawać czegoś, co przecież może być nasze – piąte miejsce w kończącym się powoli sezonie.

Tym samym już w poniedziałek po raz pierwszy staniemy do walki o miejsca 5-12. Naszym pierwszym rywalem na tym etapie jest ekipa MKSu Banimexu Będzin. Będzinianie, by móc walczyć o piąte miejsce, pokonali w dwumeczu BBTS Bielsko-Biała, co już w tym momencie jest dla tej drużyny sporym sukcesem. Przypomnijmy, iż fazę zasadniczą siatkarze Roberto Santillego zakończyli na ostatnim miejscu, tym samym już teraz są pewni, iż sezon zakończą co najmniej dwa miejsca wyżej. Wygrana w rywalizacji z bielszczanami dodała także beniaminkowi pewności i pewnym jest, iż w dwumeczu z naszym zespołem na pewno tanio skóry nie sprzeda i walczyć będzie o pozytywny rezultat.

O tym jak istotne jest zwycięstwo w pierwszym spotkaniu świadczy fakt, iż na tym etapie rywalizacja toczy się zaledwie w dwóch meczach. O tym kto awansuje dalej może decydować również złoty set. W pierwszej kolejności liczą się punkty, a zatem kluczowa jest wygrana 3:0 bądź 3:1, wówczas w drugim meczu wystarczy wygrać dwa sety, by być pewnym gry w kolejnej rundzie. Jeśli w pierwszym spotkaniu padnie np. wynik 3:1 na korzyść jednego zespołu, natomiast w drugim rywal wygra 3:1, wówczas o tym, kto grać będzie dalej, zadecyduje tzw. złoty set, w którym drużyny walczyć będą do 15-stu punktów.

Pierwsze spotkanie rozgrywane jest na terenie drużyny, która w rundzie zasadniczej zajęła niższe miejsce w tabeli, dlatego też bydgoszczanie na swój pierwszy mecz w walce o miejsca 5-12 udadzą się właśnie do Będzina. Przywiezienie korzystnego rezultatu, a najlepiej zwycięstwa za trzy punkty – to cel naszej drużyny na to spotkanie! Już teraz zaciskajcie kciuki za nasz zespół! Nie poddajemy się, będziemy walczyć o piąte miejsce, dla siebie ale i przede wszystkim dla Was – naszych kibiców!