Toronto 2015: Brazylia zagra o medale!

Brazylijczycy sprawili sporą niespodziankę, pokonując w trzech setach faworyzowanych Argentyńczyków. To zwycięstwo zapewniło reprezentacji Brazylii bezpośredni awans do półfinału Igrzysk Panamerykańskich. Ponownie grą Canarinhos kierował Murilo Radke.

Faworytem wtorkowego meczu bez wątpienia byli Argentyńczycy, którzy do Toronto przyjechali w najsilniejszym składzie. Reprezentacja Argentyny pewnie wygrała dwa pierwsze spotkania Igrzysk Panamerykańskich, pokonując Kubę (3:1) oraz Kolumbię (3:0). Wczoraj na boisku pojawili się znani z występów w PlusLidze: Nicolas Uriarte, Facundo Conte oraz Jose Luis Gonzalez.

Początek meczu układał się po myśli Brazylijczyków, którzy utrzymywali dwupunktowe prowadzenie. Argentyńczycy zdołali jednak odrobić straty w decydującej fazie seta i o zwycięstwie przesądziła zacięta końcówka. Lepsi w grze na przewagi okazali się Canarinhos (29:27). W drugiej partii reprezentacja Brazylii nie pozostawiła złudzeń rywalom, pewnie triumfując 25:21. Inny przebieg miał natomiast trzeci set, który przez większość partii kontrolowali Argentyńczycy. Szansę na zwycięstwo zaprzepaścili jednak dużą ilością błędów własnych w końcówce, co skrzętnie wykorzystali Brazylijczycy.

Pewne zwycięstwo Brazylii pozwoliło jej dosyć niespodziewanie wygrać swoją grupę i bezpośrednio awansować do walki o medale. – Od początku spotkania graliśmy swoim rytmem, a to było naprawdę ważne w tym meczu. Pozostaje nam teraz nadal ciężko pracować i skupiać się na półfinale – powiedział Murilo Radke. Rozgrywający rozegrał całe spotkanie, dwukrotnie punktując blokiem.

Brazylijczycy w półfinale zagrają w piątek o 21:00 czasu lokalnego (3 w nocy w Polsce). Nadal jednak nie znają swojego rywala, którego wyłoni rozegrany dzisiaj ćwierćfinał pomiędzy Portoryko, a Kubą.

Brazylia - Argentyna 3:0
(29:27, 25:21, 25:22)

Brazylia:
Murilo, Renan, Maurício Souza, Otavio, Douglas, Maurício Borges, Brendle (libero) oraz João Rafael,
Argentyna: Uriarte, Filardi, Conte, Gonzalez, Sole, Crer, Closter (libero) oraz Zornetta, De Cecco, Ramos, Palacios.

***

Tabela grupy A*:
1. Brazylia – 12 pkt.
2. Argentyna – 9 pkt.
3. Kuba – 9 pkt.
4. Kolumbia – 0pkt.

*punktacja w turnieju: 5pkt - za zwycięstwo 3:0, 4 punkty - za zwycięstwo 3:1, 3 punkty - za zwycięstwo 3:2, 2 punkty - za przegraną 2:3, 1 punkt - za przegraną 1:3, 0 punktów - za przegraną 0:3.

2015-07-22:1489 Napisane przez: Aleksandra Kabat