148 minut walki z Uralem Ufa

To był mecz walki, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Bydgoszczanie wierzyli i bardzo chcieli wywalczyć awans do finału Challenge Cup. Po 132 minutach gry w hali Łuczniczka zapanowała ogromna radość, bowiem siatkarze Delecty doprowadzili do „złotego seta”. Kilkanaście minut później okrzyków radości już jednak nie było...

Podopieczni Piotra Makowskiego, gdy tylko wrócili z Rosji podkreślali, iż są w stanie na własnym parkiecie wygrać z ekipą Uralu Ufa. Od początku rzucili się do walki i po ponad dwugodzinnym pojedynku wyrównali stan rywalizacji, wygrywając 3:2. O wszystkim miał zadecydować „złoty set”. W nim ekipa przyjezdnych od początku osiągnęła przewagę i kontrolowała przebieg wydarzeń. Wygrana 15:12 dała im awans do finału Challenge Cup, natomiast dla bydgoszczan jest to koniec przygody z europejskimi pucharami.

Statystyki meczu potwierdzają wynik. W każdym elemencie obie ekipy wypadły bardzo podobnie. Blokiem nasi siatkarze zdobyli 12 punktów, przy 11 rywali. Świetnie spisał się Andrzej Wrona, który powstrzymywał atak Rosjan aż dziewięć razy! Wśród ekipy gości najlepiej spisał się Ashchev, który zdobył cztery „oczka”.

Nasi rywale minimalnie lepiej wypadli w ataku, zbijając na poziomie 52%. Najczęściej czynił to Panteleymonenko, który zdobyciem punktu zakończył 24 z 47 rozegranych do niego akcji. Najwyższą skuteczność uzyskał natomiast Kazakov, który uzyskał 73%. Gospodarze zanotowali 50% skuteczność. Najbardziej obciążonym w tym elemencie był Dawid Konarski, który zbijał 40 razy. Świetnie poradził sobie natomiast Wojciech Jurkiewicz, wykorzystując 10 z 16 akcji. Co warte podkreślenia, nasi siatkarze popełnili tylko cztery błędy w ataku, przy 11 rywala.

Obie drużyny niemal identycznie wypadły w przyjęciu zagrywki. Podopieczni Piotra Makowskiego przyjmowali na poziomie 54%, przy czym 43% perfekcyjnie. Najczęściej piłki dogrywał Michał Dębiec, bo 35 razy. Nasi siatkarze celowali natomiast w stronę Spiridonova, który został zatrudniony w przyjęciu 35 razy. Ogólne przyjęcie całej drużyny wyniosło 55%, przy czym 43% perfekcyjnego. Rosjanie zdecydowanie słabiej wypadli w zagrywce, popełniając aż 20 błędów i zdobywając tylko jeden punkt. Nasz zespół oddał przeciwnikowi po błędach 13 punktów, jednak popisał się czterema asami serwisowymi. Dwa „oczka” z zagrywki zapisał na swoim koncie Wojciech Jurkiewicz.

Team totals 83 1 55% (poz.), 43% (perf.) 71/137 = 52% 11

Złoty set to już dominacja zespołu Uralu Ufa. Przede wszystkim Rosjanie atakowali w tym secie znacznie skuteczniej, bo na poziomie 54%. Cztery z siedmiu ataków wykorzystał Vissotto, w dużej mierze dzięki któremu, ekipa z Ufy wygrała tę odsłonę. Bydgoszczanie zbijali ze skutecznością zaledwie 33%. Dwa ataki wykorzystał Andrzej Wrona, a jeden Marcin Wika. W partii tej zdobyliśmy jeszcze jeden punkt blokiem i jeden zagrywką. Pozostałe „oczka” podarowali nam rywale.

"Złoty set" - 15:12 dla Uralu Ufa