Liga Europejska - odcinek IV

Po krótkiej przerwie nasza kadra powraca do rywalizacji w Lidze Europejskiej. Biało-czerwoni rozegrają kolejne wyjazdowe mecze, a ich rywalem będą zajmujący ostatnie miejsce w grupie Izraelczycy.

Biało-czerwoni swoją passę zwycięstw w Lidze Europejskiej przerwali w Estonii, gdzie dwukrotnie musieli uznać wyższość gospodarzy. W pierwszym meczu Polacy byli tylko tłem dla dobrze grających Estończyków, którzy pewnie zwyciężyli 3:0. Nieco lepiej nasza reprezentacja zaprezentowali się dzień później, poprawiając swoją grę w przyjęciu, ale wystarczyło to tylko na ‘urwanie’ seta Estonii. W wyjściowym składzie na oba spotkania znalazł się Jan Nowakowski, zdobywając kolejno cztery i dwa punkty.

Dwie porażki sprawiły, że kadra prowadzona przez Andrzeja Kowala spadła na drugą lokatę w grupie A. Przypomnijmy jednak, że jako gospodarz mamy zagwarantowane miejsce w Final Four w Wałbrzychu. Mecze w fazie grupowej są, więc dla biało-czerwonych dobrym sprawdzianem umiejętności przed docelowym turniejem.

Po powrocie do Polski biało-czerwoni otrzymali kilka dni wolnego, a później swoją formę szlifowali na krótkim zgrupowaniu w Nowym Dworze Mazowieckim. W weekend Polacy  zmierzą się z teoretycznie najsłabszą drużyną grupy A. Izraelczycy mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo i z dorobkiem trzech punktów zamykają tabelę. Dla naszej reprezentacji będzie to okazja, by powrócić na ścieżkę zwycięstw i dobrze przygotować się do Final Four Ligi Europejskiej.

Do Izraela biało-czerwoni dotarli w środę rano, a mecze w Beer Shevie rozegrają dzisiaj oraz w sobotę. W składzie na pojedynki z Izraelczykami znalazło się dwóch siatkarzy Transferu: Jan Nowakowski oraz Wojciech Ferens. Trener Kowal dokonał jednak kilku zmian personalnych względem ostatnich spotkań, zabierając do Izraela: Bartłomieja Bołądzia, Aleksandra Śliwkę i Damiana Wojtaszka.