Toronto 2015: Murilo powalczy o złoto!

Brazylijczycy nie zwalniają tempa i pewnie awansowali do finału Igrzysk Panamerykańskich, pokonując w półfinale 3:0 Portoryko. Całe spotkanie rozegrał Murilo Radke. Finałowym rywalem Canarinhos będzie Argentyna.

W ostatnim meczu grupowym Brazylijczycy pokonali w trzech setach Argentyńczyków, co zapewniło im bezpośredni awans do półfinału Igrzysk Panamerykańskich. W nim reprezentacja Brazylii zmierzyła się z Portorykańczykami, którzy w ćwierćfinale zwyciężyli po tie-breaku z Kubą. Jak się później okazało, dwudniowa przerwa nie wybiła z rytmu siatkarzy z Kraju Kawy.

Brazylijczycy od początku meczu dominowali na boisku, szybko wypracowując wysoką przewagę. Skuteczna gra blokiem oraz pewna gra w ataku, pozwoliła im zdecydowanie wygrać dwa pierwsze sety (25:16, 25:17). Znacznie więcej emocji dostarczyła trzecia partia. Portorykańczycy zaczęli wywierać presję na rywali i od początku seta gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się jednak Brazylijczycy, triumfując 25:23. To zwycięstwo sprawiło, że Brazylijczycy zagrają w finale Igrzysk Panamerykańskich i bronić będą złotego medalu zdobytego przed czterema laty.

Murilo Radke ponownie kierował grą Brazylijczyków, zdobywając w całym spotkaniu pięć punktów. Dwukrotnie zablokował ataki rywali, dodatkowo posyłając na ich boisko trzy punktowe zagrywki. Najskuteczniejszym siatkarzem reprezentacji Brazylii okazał się Renan, zapisując na swoim koncie 16 ‘oczek’.

W finale Brazylijczycy zmierzą się z Argentyną, którą w fazie grupowej pokonali 3:0. Finałowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 15:00 czasu miejscowego (21:00 w Polsce).

Brazylia – Portoryko 3:0
(25:16, 25:17, 25:23)

Brazylia: Radke, Renan, Maurício Souza, Otávio, Douglas, Maurício Borges, Tiago Brendle (libero) oraz Thiaguinho, Rafael Araújo,
Portoryko: Goas, Escalante, Soto, Roman, Rivera, Ortiz, Berrios (libero) oraz Perez, Cruz, Sanchez, Guzman.

2015-07-24:1492 Napisane przez: Aleksandra Kabat