Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Postawić kropkę nad i

Już jutro siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz zagrają z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Będzie to drugie spotkanie w rywalizacji o dziewiąte miejsce w PlusLidze w sezonie 2015/2016. Bydgoszczanie liczą na to, że uda się zakończyć tę walkę już w środę.

Pierwsze spotkanie w rywalizacji o dziewiąte miejsce podopieczni Piotra Makowskiego rozegrali we własnej hali. Było to jednocześnie ostatnie starcie, które stoczyliśmy w kończącym się już sezonie w hali Łuczniczka. Pozostawiliśmy jednak po sobie dobre wrażenie, bowiem spisaliśmy się w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn bardzo dobrze. Zwycięstwo 3:0 pozwoliło nam postawić pierwszy krok w kierunku dziewiątego miejsca. Tym samym mamy szansę, by rywalizację zakończyć już w pierwszym spotkaniu w Olsztynie.

W meczu w Bydgoszczy zagraliśmy bardzo dobrze, szczególnie w bloku i w ataku. Blokiem zdobyliśmy aż 13 punktów, z czego pięć zapisał na swoim koncie Wojciech Jurkiewicz, natomiast cztery – Grzegorz Kosok. Bardzo dobrze graliśmy także w ataku. Najpewniejszy był w tym elemencie Michał Ruciak, który zbijał ze skutecznością 79%. Na wyróżnienie zasługuje również Łukasz Wiese, który zdobył 11 „oczek” atakiem, zbijając na poziomie 50%. Nasz młody przyjmujący dołożył także pięć asów serwisowych. Szczególnie cenne były te w końcówce premierowej partii, bowiem pozwoliły nam na odrobienie strat i w konsekwencji na wygraną. To dodało nam pewności, dzięki czemu w kolejnych dwóch setach tylko przypieczętowaliśmy swoje zwycięstwo w tym meczu.

Po stronie olsztynian wyróżnił się Bartosz Bednorz, który atakował na poziomie 71%. Był najlepiej punktującym siatkarzem swojej drużyny, bowiem zdobył 17 punktów. Zabrakło mu jednak wsparcia ze strony kolegów z zespołu. Mikko Oivanen, dobrze radził sobie w polu zagrywki, punktując tym elementem 4 razy, jednak w ataku miał już spore problemy. Nieźle spisywał się Marcin Waliński, który zastąpił Filipa Stoilovicia. To było jednak za mało, by pokonać dobrze spisujących się bydgoszczan.

W środę będziemy chcieli zakończyć rywalizację z akademikami. Wygrać po raz drugi i ugrać to, co możemy najwięcej, czyli dziewiąte miejsce. Nasi siatkarze doskonale zdają sobie jednak sprawę, że to nie będzie łatwe zadanie. Na własnym terenie olsztynianie będą dużo groźniejsi i za wszelką cenę będą chcieli przedłużyć rywalizację do trzeciego spotkania. Jeśli bowiem w środę to AZS będzie górą, o tym, który zespół zajmie dziewiąte miejsce zadecyduje trzeci mecz. Wówczas to spotkanie odbędzie się dzień później także w hali Urania.

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz
20.04.2016, godzina 18:00

2016-04-19:2168 Napisane przez: Natalia Maćkowiak
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarze użytkownikówLiczba komentarzy: 2
matjol
dodano: 2016-04-20 12:16:00
Jungiewicz???? Mam nadzieję że to zart
Fanka Bydgoszczy
dodano: 2016-04-20 11:05:08
czy wie ktoś coś więcej o transferach na sezon 2016/2017 bo wiadomo że Morilo Radke odchodzi .Pewnie Kuba też odchodzi bo do Nas lub do Olsztyna ma Przyjsc Sławomir Jungiewicz

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem