Nasza drużyna na Facebooku
Nasza drużyna na Instagramie
Nasza drużyna na Twetterze
Tropem Mistrzów: trenują w Arłamowie

Siatkarze reprezentacji Polski po kilkunastodniowym czasie przeznaczonym na odpoczynek powrócili do treningów. Od niedzieli rozpoczęli kolejny etap przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu - Pucharu Świata, dającego przepustkę na IO.

Bazą przygotowań biało-czerwonych jest Arłamów. Tak jak przed rokiem jest to czas, który zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowo-medyczny mogą spędzić z rodzinami.

Stephane Antiga lubi zaskakiwać. Tym razem zafundował swoim podopiecznym w ramach treningu bieg na orientację. A więcej szczegóły przedpołudniowych zajęć zdradził nam nasz statystyk Robert.

- „Poniedziałek rozpoczął się inaczej niż zwykle. Wykorzystując znakomitą infrastrukturę ośrodka zorganizowaliśmy zawodnikom bieg na orientację. W zamyśle było pobieganie przez 20-30 min. Rano Stephan wraz z pracownikiem ośrodka szukał punktów na mapie, a następnie wspólnie rozmieszczali te punkty na trasie. Zadaniem chłopaków było odnalezienie 10 punktów w jak najszybszym czasie, które rozmieszczone były w różnych miejscach pod pachołkami, na słupie, a przedmiotem poszukiwań były kartki z imieniem bądź nazwiskiem zawodników oraz członków sztabu. Zawodnicy biegali parami, startując w odstępie 2 minut. Pomysł na taką formę treningu okazał się rewelacyjny. Było to zupełnie coś innego i na dodatek na świeżym powietrzu. Ze strony chłopaków widać było niesamowite zaangażowanie i koncentrację. Musieli wykazać się znajomością mapy i orientacją w terenie. Każda ze startujących par chciała dotrzeć do mety jako pierwsza. Ta sztuka udała się duetowi: Piotr Nowakowski i Piotr Gacek, którzy pokonali trasę 5-6 km najszybciej, odnajdując rozmieszczone punkty. My, czyli staff kontrolowaliśmy cały przebieg wydarzeń przemieszczając się na rowerach i na meleksach” - opowiadał.

Oprócz treningów i niezwykle ciekawych pomysłów szkoleniowców drużyna na pewno nie może narzekać na brak atrakcji i pięknych widoków. Arłamów to niezwykle urokliwa miejscowość na Podkarpaciu.

- „Wczoraj przed treningiem zawodnicy pokonali ok. 7 km na rowerach po górach. Potem była siłownia. Popołudnie mieliśmy wolne tak samo, jak dzisiejsze przedpołudnie. Każdy spędza ten czas na swój sposób. W Arłamowie jest kompleksowa baza idealnie podpasowana pod nas. To świetne miejsce zarówno do pracy, jak i odpoczynku o niezwykle ciekawych terenach. Tak naprawdę mamy wszystko czego potrzebujemy. Wiele zajęć odbywa się na powietrzu m.in. wspomniany bieg na orientację, rowery, siatkówka plażowa czy też piłka nożna” - dodał.

Reprezentacja w ośrodku w Arłamowie będzie przebywać do 9 sierpnia.

Kilka zdjęć od Roberta!

2015-08-05:1805 Napisane przez: Monika Kubanek
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarze użytkownikówLiczba komentarzy: 1
Marta
dodano: 2015-08-07 23:28:33
ślicznie zdjęcia panie Robercie :) pozdrawiam serdecznie :)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem